Metalizowanie próżniowe

Usługa metalizacji próżniowej opakowań z tworzyw sztucznych

Metalizacja próżniowa butelek, słoików i zakrętek

Nazwa All In Packaging oznacza wysokiej jakości produkty opakowaniowe, innowacyjne rozwiązania opakowaniowe i wszechstronne usługi poligraficzne.

Częścią tego jest nasza wyjątkowa usługa parowania metali, dzięki której możemy produkować błyszczące lub matowe, trwałe, ale przede wszystkim wyjątkowe opakowania dla Twoich produktów!

Metalizując próżniowo słoiki, nakrętki i butelki kosmetyczne, możemy stworzyć wyjątkowy wygląd produktu, który w przeciwnym razie jest trudny do uzyskania w małych ilościach na rynku.

 

Czym jest metalizacja próżniowa?

Podczas odparowywania metalu cząsteczki metalu są podgrzewane, a następnie przyklejane do pożądanej powierzchni za pomocą próżni, dzięki czemu powstaje metalowa powłoka o wysokim połysku z różnych materiałów. Po schłodzeniu nałożona powłoka pozostaje niezwykle piękną, błyszczącą, lśniącą warstwą.

Mówiąc najprościej, metalowe powierzchnie parowane wyglądają prawie tak, jakby były chromowane, tylko w innym kolorze.

 

Dlaczego warto wybrać metalizację opakowań?

Dzięki metalizacji próżniowej materiałów opakowaniowych uzyskujemy unikalny wygląd oraz jasny i błyszczący efekt końcowy, który pomaga wyróżnić produkty.

Nawet materiały wrażliwe na promieniowanie UV mogą być napełniane butelkami ozdobionymi metalizacją próżniową, ponieważ powierzchnia całkowicie pokrywa pożądane opakowanie.

W większości przypadków materiały opakowaniowe, słoiki, nakrętki i fiolki nie są produkowane w tak ekskluzywnym i przyciągającym wzrok wyglądzie, więc większość producentów nawet nie oferuje takich produktów, a jeśli to robią, ustalają bardzo wysoką minimalną ilość zamówienia.

Metalowa parowana powierzchnia może być również wyposażona w dodatkową etykietę produktu lub sitodruk i tampodruk.

Od jakiej liczby opłaca się metalizacja próżniowa Twojego produktu opakowaniowego?

W przypadku metalizacji próżniowej minimalna wielkość zamówienia jest inna dla każdego produktu. Pocieszające jest jednak to, że w przeciwieństwie do innych metod nadruku, metalizacja próżniowa nie wymaga zamawiania tysięcy produktów. Słoiki, butelki i zakrętki mogą być ekonomicznie metalizowane próżniowo nawet przy zamówieniu kilkuset sztuk. Dodatkowo, niektóre pozycje są dostępne nawet w mniejszych ilościach.

Jeśli już wiesz, jakie opakowanie, butelkę lub zakrętkę chcesz poddać metalizacji, poproś nasz zespół o szczegóły z podaniem numeru artykułu produktu. Postaramy się wykonać zadanie po indywidualnej, obniżonej cenie i w szybkim czasie realizacji.


 

Na jakich powierzchniach można stosować metalizację próżniową?

Metalizacja próżniowa może być stosowana również na tworzywach sztucznych, metalu i szkle. Butelki, słoiki, zakrętki oraz inne materiały opakowaniowe i pojemniki, które można u nas nabyć, są zazwyczaj wykonane z PET, PP i PE. Można je odparować, uzyskując trwały i bardzo wysokiej jakości efekt końcowy. Stale testujemy różne materiały pod kątem ich reakcji na proces, dlatego też stale poszerzamy asortyment materiałów.

Wyjątkiem jest materiał HDPE, który nie daje ładnego efektu końcowego, który można łatwo zdjąć, dlatego nie polecamy go.

Uwaga: Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o odparowaniu metalu wykonać wydruk próbny wybranego elementu opakowania. Tylko w ten sposób można mieć 100% pewność, że rzeczywisty efekt końcowy będzie wysokiej jakości i dostosowany do twoicj potrzeb.

Często proces testowania przeprowadzamy z wyprzedzeniem dla sprzedawanych przez nas produktów. W przypadku produktu przywiezionego przez klienta szczególnie ważne jest przeprowadzenie przygotowania próbek.

Na osiągnięcie właściwego rezultatu może mieć również wpływ obróbka powierzchniowa wybranego materiału oraz równość powierzchni.

Jakie są najbardziej typowe kolory?

Nasi klienci poszukują dużej różnorodności kolorów, głównie złota, srebra, brązu i innych kolorów metalicznych. Oprócz powyższych oferujemy ponad 10 innych kolorów do wyboru. Możemy również wykonać kolory matowe.