Popularne opakowania na kosmetyki

Publish date:
2024.06.12
Tags:
cosmeticpackaging, tubes, perfumebottle
Uważa się, że przemysł opakowań kosmetycznych jest jednym z najbardziej popularnych i tętniących życiem, w którym nieustannie wprowadzane są innowacje. Zróżnicowane trendy pakowania, ze zmianami głównie w materiałach opakowaniowych, są obecnie powszechną cechą tej branży. Rynek opakowań kosmetycznych ma olbrzymi potencjał i oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat ulegnie ogromnemu wzrostowi.
Opakowania kosmetyczne mają różne formy i wzory, a niektóre z najpowszechniejszych opakowań kosmetycznych są wykonane z metalu, plastiku, szkła i papieru, ale globalne zapotrzebowanie na najnowocześniejsze materiały opakowaniowe i rodzaje opakowań różni się w zależności od grupy wiekowej i lokalizacji.
Opakowania kosmetyczne obejmują dozowniki, słoiki i pojemniki, butelki, tuby, sztyfty i wiele innych. Oto kilka typowych rodzajów opakowań kosmetycznych, które cieszą ogromną popularnością na całym świecie.

Tubki na szminki

Szminki to pozycja obowiązkowa w większości kosmetyczek, a gdy są dobrze zapakowane, zazwyczaj gwarantowana jest udana sprzedaż. Opakowane w tubkach, szminki i błyszczyki są wygodne w użyciu i łatwe w aplikacji. Takie tubki są na ogół wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, bądź też ich kombinacji. Tubki są łatwo skręcane, dzięki czemu produkt jest wypychany w celu szybkiej aplikacji i odkręcany do tyłu, aby zachować ochronę produktu, gdy nie jest używany. Dostępne w różnych stylach i kolorach, pojemniki na pomadki do ust mogą być używane do szerokiej gamy produktów do pielęgnacji ust i mogą być ponownie wykorzystane do wielu celów.

Pojemniki kompaktowe

Pojemniki kompaktowe to wyjątkowy rodzaj pojemnika o małych rozmiarach, przeznaczonego do przechowywania kremu lub proszku. Te charakterystyczne pojemniki są wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła, z lusterkiem zwykle osadzonym w górnej części pojemnika, które pomaga użytkownikom w łatwiejszym zastosowaniu danego produktu. Kompaktowe pojemniki zwykle mają dodatkową przestrzeń wewnątrz na małą szczoteczkę lub gąbkę, ponieważ opakowanie jest zaprojektowane i wyprodukowane w taki sposób, aby użytkownik w pojemniku miał wszystko co jest potrzebne do nałożenia kremu lub proszku. Ich wygodny, mały rozmiar oznacza, że idealnie nadają się do włożenia do torebki.

Butelki z kulką i rozpylacze

Przemysł opakowań perfum jest jednym z największych w świecie kosmetycznym i należy do najbardziej rozwijających się branż. Butelki z kulką są specjalnym rodzajem opakowań kosmetycznych stosowanych głównie do pakowania dezodorantów i perfum. Butelki z kulką są umieszczane w pojemnikach, które zwykle mają taki sam rozmiar jak tubki używane do pakowania szminek. Zwykle wykonuje się je z plastiku, szkła lub z metalowej końcówki pojemnika i kulką, która styka się z produktem przechowywanym w pojemniku i może być łatwo rolowana na skórze, przenosząc produkt z butelki na skórę.
Butelki z rozpylaczem o różnych rozmiarach i kształtach są również popularną formą opakowania do przechowywania perfum i sprayów do ciała. Aby droższe perfumy stały się bardziej przystępne dla rynku masowego, są one często pakowane w mniejsze butelki w celu uzyskania bardziej ekonomicznych cen, stanowiąc alternatywę dla większych butelek z perfumami.
Zapoznaj się z szeroką gamą opakowań na kosmetyki dostępnych w sklepie internetowym All In Packaging i zainspiruj się, aby wybrać coś nowego dla swoich produktów.